„I TRIATHLON WIGIERSKI”

PRYZMAT w dniach 24-26 lipca 2015 r. organizuje imprezę edukacyjno – rekreacyjną pn. „I Triathlon Wigierski”.DSC06975 Miejscem „zmagań” 50 uczestników triathlonu będzie obszar sieci Natura 2000 „Ostoja Wigierska”, który w znaczącej większości pokrywa się z terenem Wigierskiego Parku Narodowego.

W trakcie trzydniowej imprezy uczestnicy skorzystają z różnych, aktywnych form wypoczynku i edukacji ekologicznej. Przemierzą w tym czasie dystans ok. 55 km przebiegający przez teren trzech gmin województwa podlaskiego: Suwałki, Krasnopol i Giby.

Pierwszego dnia wezmą udział w 10 kilometrowym rajdzie pieszym szlakami WPN z m. Krzywe do Starego Folwarku. W drugim dniu imprezy odbędzie się spływ kajakowy Czarną Hańczą o długości ok. 20 km z m. Burdeniszki do m. Studziany Las. Ostatniego dnia  uczestnicy pokonają na rowerze 25 km na odcinku Studziany Las –  Krzywe, gdzie planowane jest zakończenie imprezy.

„I Triathlon Wigierski” nie ma charakteru imprezy sportowej i dlatego w jednej, wspólnej grupie uczestników znajdą się zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Jego celem jest aktywna edukacja w zakresie znaczenia i roli zadrzewień w kształtowaniu różnorodności biologicznej, promocja rodzimych gatunków drzew charakterystycznych dla terenów północno-wschodniej Polski, a także walorów krajobrazowych, przyrodniczych i turystycznych regionu.

„I Triathlon Wigierski” organizowany jest w ramach projektu „Ochrona zadrzewień – promocja rodzimych gatunków drzew północno – wschodniej Polski”. Projekt dofinansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w kwocie ponad 428 000 zł w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014.

Jako organizatorzy, życzymy uczestnikom imprezy udanej zabawy bez względu na warunki pogodowe, choć nie ukrywamy, że słońce w trakcie jej trwania będzie mile widziane.

Dofinansowanie
Top