Spotkanie integracyjno – edukacyjne „Wakacje z klimatem”

Hufiec ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego serdecznie zaprasza zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, instruktorów oraz rodziców i sympatyków do udziału we wspólnym spotkaniu integracyjno – edukacyjnym „Wakacje z klimatem”. W programie m.in. przejazd rowerami, uporządkowanie szlaków turystycznych, bieg patrolowy, wspólna gra terenowa, zabawy i ognisko.

Bieg patrolowy / gra terenowa, zostaną zorganizowane w terenie leśnym:

Dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów – zespoły 3 – 5 osobowe będą miały za zadanie odnaleźć punkty (minimum 5), na których będą czekały zadania do wykonania, np. krzyżówki, puzzle, odgadnąć co przedstawia obrazek, ułożyć hasło itp. Tematyka będzie dotyczyła środowiska, zmian klimatu i odnawialnych źródeł energii, wiedzy uzyskanej podczas odbytych na ww. tematy zbiórek harcerskich. Za zadania będą punkty. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy.

Dla harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów dodatkowo, oprócz ww. zadań, w ramach jednej gry terenowej, będzie trzeba odnaleźć punkty kontrolne rozmieszczone w terenie, zaznaczone na mapie.

Dla rodziców – kilkuosobowe grupy poruszać się będą po specjalnie przygotowanych punktach kontrolnych, gdzie będą musieli wykonać specjalne zadania, aby dotrzeć do kolejnych punktów, np. rozwiązać zagadki, rebusy, szyfry dotyczące wiedzy o ZHP w Suwałkach oraz samym mieście Suwałki.

Gra zakończy się integracyjnym ogniskiem, wspólnie wymienimy doświadczenia i pobawimy się.

WPN jest cennym przyrodniczo środowiskiem do przyglądnięcia się i do dyskusji na temat, jak chronić takie miejsca. Chcemy pobudzić  każdego, począwszy od zucha do instruktora i rodzica do refleksji i pytań: Czy jestem w porządku wobec przyrody? Czy zasługuję na miano jej przyjaciela?

Zbiórka: godz. 9.00, parking przy Aquapark Suwałki, ul. Jana Pawła II i przejazd rowerami (uczestnicy powinni posiadać własny rower) do miejsca ogniskowego „Dziupla” w Wigierskim Parku Narodowym, Krzywe 82.

Można samodzielnie dojechać na miejsce spotkania do Dziupli w WPN. Zaczynamy o godz. 10.00.

Kiedy: spotkanie odbędzie się dnia 25 czerwca 2016 r. (sobota) w Krzywem, miejsce ogniskowe „Dziupla” w Wigierskim Parku Narodowym. Początek w Dziupli przewidziany jest na godz. 10.00 – zakończenie godz. 15.00 (powrót pod parking przy Aquapark  Suwałki).

Drużyny / grupy / rodzice zainteresowani udziałem w grze, proszeni są o zgłoszenia swojej obecności do dnia 20 czerwca 2016 r. (poniedziałek) do godz. 16.00, wraz z podaniem orientacyjnym ilości osób i  informacji-dojazd indywidualny, czy grupowy rowerami – e-mail: anna.ruszewska@gmail.com

Uwaga!

Zapewniamy ciekawy i atrakcyjny program, kiełbaski na ognisko i bigos, nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów biegu patrolowego / gry terenowej i dobrą zabawę.

Szczegółowe informacje u Organizatora:

Phm. Anna Ruszewska

Krąg Instruktorski „Tęcza”, ul. Noniewicza 91, 16-400 Suwałki

 

Spotkanie integracyjno-edukacyjna pt. „Wakacje z klimatem” odbywa się w ramach projektu Harcerz miłuje przyrodę,  realizowanego  przez ZHP Hufiec Suwałki im T. Lutostańskiego.
Projekt został dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

Dofinansowanie
Top