Prezes Podlaskiej Sieci Wolontariatu Anna Ruszewska dnia 28 czerwca br. uczestniczyła w Konferencji „WOLONTARIAT W POLICJI I W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ – Z LONDYNU DO POLSKI”. Konferencję w Warszawie zorganizowało Regionalne Centrum Wolontariatu Kielcach wraz z Komedą Miejską Policji w Kielcach i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Wolontariat wpisał się na stałe w prace wielu organizacji pozarządowych, ale i Policja może być miejscem działań dla wolontariuszy.

Podczas Konferencji uczestnicy dowiedzieli się jak wdrażać programy wolontariatu w Służbach Publicznych. IMG_20160628_124949

Prelegenci przedstawili działania Wolontariuszy w Policji w Wielkiej Brytanii, wolontariat w służbach publicznych w Estonii oraz pilotażowy program wolontariatu w Kielcach. Wolontariusze w Kielcach wspierali m.in. zabezpieczenie zbiorników wodnych w wakacje, organizowali akcję przeciwko przestępstwom „na wnuczka” i „na policjanta”, angażowali się w akcje profilaktyczne oraz zabezpieczenie imprez sportowych i miejskich.

Dofinansowanie
Top